In gesprek met zanger Paul Morris
De muziek van Queen gaat in Hertme écht door je heen blazen!
Op vrijdag 19 juni beleef je een sensationeel muzikaal spektakel: de iconische muziek van Queen, uitgevoerd door maar liefst 75 topmuzikanten van het Nederlands Douane Orkest en vier top zangers. Geen gewone tribute, maar achttien bombastische, speciaal voor dit mega-orkest geschreven arrangementen. Eén van die vier zangers is Paul Morris.
‘Oh my god! Wat dachten die heren?’
Paul staat bekend om zijn hoge uithalen, een gave die perfect past bij de muziek van Queen. Hij heeft een aantal nummers gekregen die hij solo voor zijn rekening neemt. De lead teksten kent hij allang. Maar de voorbereiding gooit hem toch even van zijn stuk en dan op de meest verrassende plek.
“De meeste lead teksten ken ik wel. Die zijn prachtig. Maar nu ik aan het oefenen ben met die backing partijen, denk ik pas echt: oh my god, wat dachten die heren toen ze dit schreven? Die zijn echt gek. Het is crazy om dit te gaan zingen.”
Hij zegt het met een brede grijns. De backing vocals van Queen, onopvallend als je meezingt onder de douche, maar een compositiewonder als je ze apart onder de loep legt. In deze arrangementen volledig overeind gebleven. En ze blazen Paul, zelfs na al zijn jaren op het podium, bijna letterlijk van de stoel.
De kracht van ‘Customs Rock’ zit hem juist in die combinatie: de vertrouwdheid van Queen’s muziek, en de overweldigende klankwereld van een volledig orkest. Paul heeft al kunnen proeven van wat hem te wachten staat. Hij is er duidelijk over. “Door een normale bandbezetting de nummers van Queen horen is al prachtig. Maar nu met zo’n groot orkest dat achter me staat te spelen maakt het allemaal nog theatraler en bombastischer. Je voelt dat orkest tegen je aan blazen, en dat geeft zo’n kick. Het wordt echt een unieke ervaring. Dit concert wil je niet missen. Kaarten bestel je eenvoudig via de ticketpagina
Foto boven zingend: Sebastiaan Doyer
Foto onder oranje achtergrond: Kim de Hoop